Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Zoey 101 Vikipedi

  Paylaş
  Zoey
  Zoey
  Altın Üye
  Altın Üye

  Aktiflik :
  230 / 999230 / 999

  Ruh Hali : 53
  Mesaj Sayısı : 107
  Forum Puan : 153
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 30/07/10
  Karakteri : Jamie Lynn Spears

  ads Zoey 101 Vikipedi

  Mesaj tarafından Zoey Bir Çarş. Ekim 13, 2010 12:22 am

  Zoey 101, başrolde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın oynadığı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da yayınlanan bir gençlik dizisidir. Toplamda 4 sezondan (66 bölümden) oluşur, ilk bölümü [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'de [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'te gösterilmiştir.Türkiye'de Nıckelodeon tarafından dizinin 2 sezonu verilmiştir. [Pacific Coast Academy (PCA) adlı okula artık kız öğrenciler de kabul edilmektedir. Erkek kardeşi (Dustin) PCA'de okuyan Zoey de -ilk sezon 13 yaşında- bu fırsatı kaçırmadan hemen PCA'e kaydolur. Zoey burada diğer kızlarla el ele verip erkeklere karşı mücadele eder. Ayrıca bu okulda Chase Matthews ile ilk aşkını yaşar. Karakterler

  Zoey Brooks, dizinin ana karakteridir. Oda arkadaşı Nicole Bristow ile çok iyi arkadaştır. En bilindik özelliği kolayca etrafındaki sorunların üstesinden gelebilmesidir. Spor dersinde ve diğer tüm derslerde çok başarılı, bu yüzden sık sık arkadaşlarına ders konusunda yardım eder. İlk sezon saçı açık sarı, ikinci sezon koyu sarıdır. Arkadaşları tarafından çok seviliyor ve çok çabuk arkadaş buluyor. Okulun ilk gününden beri Chase ona aşık. Zoey de onu seviyor ama çok fazla belli etmiyor. Chase bir dönemliğine İngiltere'deki bir okula gidince James ile çıkmaya başlıyor, fakat sonra Chase dönünce James'ten ayrılıp Chase'la çıkmaya başlıyor ve son bölümde bir çift oluyorlar.

  Chase Matthews,dizide Zoey'e aşıktır. Mıchael ile çok iyi arkadaştır.En bilindk özelliği Komik,şakacı ve sakar olmasıdır.3.Sezonda Zoey ile araları bozulmuş ve İngiltereye Zoey'in yaynına gitmiş ve 4.sezonda diziye konuk oyuncu olarak gelmiştir.Nicole Bristow,Zoey'nin en yakın arkadaşıdır.Aynı zamanda Zoey'le aynı odada kalmaktadır.Tam bir erkek delisidir.Hoş çocuklara zaman geçirmeye bayılır.Çok sakar,neşeli ve biraz da tuhaftır.Matematiği iyi olmakla beraber hiçbir sporda başarılı değildir ve 3.sezonda diziden ayrılmıştır.Bunun nedeni ise onda bir hastalık çıkmasıdır.Michael Barret,dizide genellikle Chase'ye benzer.2 ve 3.sezonda kendine kız arkadaş edinir.En bilindik özelliği genellikle Chase ile tatlı tartışmalardır.Özellikle 3.sezonda Chase'nin Zoey'e aşkını ifade etmesinde Mıchael'in büyük rolü vardırLola Martinez,Zoey'nin en yakın arkadaşlarındandır.Oyuncu olmak en büyük hayalidir.Kendini övmeyi sever.Logan Reese,Chase ve Michael'ın oda arkadaşıdır.Tam bir megalomandır.Babası zengindir. zengindir.Güzel kızlarla çıkmayı sever.4.sezonda Quinn ile çıkmaya başlar.Quinn Persky,Bilime oldukça meraklıdır.Otis adında bir alpakası vardır.İnsanlar onun bir inek olduğunu söyler.4.sezonda Logan ile çıkar.Dustin Brooks,Zoey'nin kardeşidir.Hayvanlardan korkar.Genelde sevimlidir.Çok zekidir. Oyuncular

  KarakterOyuncuSezonOynadığı Yılİlk Oynadığı BölümSon Oynadığı Bölüm
  Zoey Brooks[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey
  Dustin Brooks[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey
  Chase Matthews[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey (konuk oyuncu)
  PCA Confidential (normal)
  Michael Barret[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey
  Logan Reese[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey
  Lola Martinez[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]2-42006-2008Back to PCAChasing Zoey
  Quinn Pensky[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-42005-2008Welcome to PCAChasing Zoey
  James Garrett[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]42008Rumor of LoveChasing Zoey
  Nicole Bristow[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]1-22005-2006Welcome to PCAQuinn's Alpaca
  Dana Cruz[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]12005Welcome to PCALittle Beach Party
  Ödüller


  • Jamie Lynn için bir Teen Choice Award adaylığının yanı sıra, dizi 2005 yılında En İyi Çocuk Dizisi dalında [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ye aday gösterildi.
  • 2006 ve 2007'de dizinin ana oyuncuları Bir TV Dizisindeki En İyi Oyuncu Grubu dalında Young Artist Award kazandı.
  • 2007'de Jamie-Lynn, En Sevilen Bayan Oyuncu dalında Alman Kids' Choice Award kazandı.

   Similar topics

   -
   » bonsai

   Forum Saati Salı Mart 26, 2019 11:17 pm