Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  SüngerBob KareŞort

  Paylaş
  avatar
  Süngerbob
  Altın Üye
  Altın Üye

  Aktiflik :
  400 / 999400 / 999

  Ruh Hali : 7
  Mesaj Sayısı : 189
  Forum Puan : 352
  Rep Puanı : 2
  Kayıt tarihi : 31/07/10

  Nickelodeon SüngerBob KareŞort

  Mesaj tarafından Süngerbob Bir Salı Ara. 07, 2010 3:55 am

  SüngerBob KareŞort, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kanalı için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tarafından yaratılmış bir çizgi film. SüngerBob [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'da yayınlanmaktadır. Fakat bu çizgi film kanalı uyduda şifrelidir; sadece [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] izlenilebilmektedir. SüngerBob sadece alternatif olarak [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Nickelodeon kuşağında hafta sonları uydudan ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] izlenilebilmektedir. İzlenim süresi 25 dakikadır. Yerler [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


  • Dizi, Bikini Kasabası adında bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] geçer. Bikini Bottom, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tadır. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] birçok yer vardır.
  • Yengeç Restoran: Bikini kasabasındaki bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] restoranıdır. Sahibi Bay Yengeç'tir. SüngerBob burada çalışır.
  • SüngerBob KareŞort'un evi: Bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Süngerbob Karepantalon ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] orada yaşarlar.
  • Deniz Yıldızı Patrick'in evi: Büyük bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] parçasıdır. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] odalar vardır. Ayrıca [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hariç (bir bölümde o da kumdandı) bütün eşyalar kumdandır. Bu evi Patrick kendisi yapmıştır.
  • Squidward Dokunaç'ın evi: Kayadan yapılmış [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kafasına benzeyen bir evi vardır. Squidward evinde genelde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çalar. Dizide bütün ahtapotların evleri aynı görünümdedir. Squidward'un umursamaz bir tavrı vardır.
  • Chum Bucket Restoranı: Sheldon Plankton'un restoranıdır. Kimse orada yemek yemez.
  • Bayan Puff Sürücü Okulu: Sünger Bob'un [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] almaya çalıştığı fakat sürekli feci kazalar yapıp başaramadığı, Bayan Puff'ın bu durumdan bıktığı ve açtığına pişman olduğu sürücü okulu. Sünger Bob burada girdiği ehliyet sınavlarının hepsinde başarısız olmuştur.
  • Bay Yengeç'in evi: Bay [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'in evi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benzer. Kızı Pearl ile yaşar.
  • Bay Yengeç'in annesinin evi: Annesinin evi de Bay Yengeç'in evi gibi bir çapadır. Bay Yengeç'in annesi tek başına burada kalır.
  • Bikini ormanı: Kasabanın [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Ormanın cankurtaranı Bikini Kasabası'nın vücut geliştiricisi olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Larry'dir.
  • Barg'n Mart: Kasabanın marketi. Ucuza ürünler satar. Ayrıca Sünger Bob ile oranın [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] arkadaştır. Ama kasiyer daha sonra onu görmeye tahammül edemez olmuştur.
  • Uçan Hollandalı'nın gemisi: Kasabada hayalet Uçan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'nın kaldığı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Yeşilimsi bir renkte olup, o gemiye ayak basan kişiler o gemide ebediyen çalışmak zorunda kalırlar.
  • Bikini Kasabası hapishanesi: Kasabada suçluların kaldığı genelde suçlulara taş kırma ve yemek yapma cezası verilen hapishanedir.
  • Squidward'ın annesinin evi: Tek bölümde çıkmıştır. Squidward'ın annesi ise 2-3 bölümde çıkmıştır.
  • Sandy'nin evi: Sandy'nin evi bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] benzer ve içi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doludur. Sandy oradaki bir ağacın içinde yaşar. SüngerBob ve Patrick oraya girerken [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dolu bir başlıkla girer.
  • Kabuk Şehir: Sünger Bob ve Patrick'in kralın tacını almak için gittikleri yer ve tekgözün koruduğu yer.
  • Sünger Bob'un amcasının evi: Sünger Bob'un amcasının evidir. Tek bir bölüm oraya gitmiştir.
  • Sünger Bob'un annesi ve babasının evi Sünger Bob'un annesi ve babasının evidir. 5-6 bölümde çıkmıştır.
  • Denizanası sahaları: Bikini Kasabası'nın yakınındaki [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alan. Bu sahada [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bulunur. Sünger Bob ve Patrick sık sık oraya denizanası avlamaya giderler.
  • Squillium'un evi: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın çocukluk arkadaşıdır. Ancak Squidward'ın hayallari ile ünlü olmuştur. Evi tek bir bölümde çıkmıştır. 150 katlıdır.
  • İhtiyar Jimkins'in evi: İhtiyar Jimkins'in [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yapılmış evi. 3. bölümde çıkmıştır. Ayrıca yayınlanmaya 2007 yılında başlayan yeni bölümlerde de çıkmıştır.
  • Sandy'nin roketi: Sandy'nin bir bölümde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gitmek için kullandığı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.].
  • İhtiyar Jimkins'in tarlası: Tek bir bölümde çıkmıştır. Sünger Bob ve Patrick, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] denemek için oraya gitmişlerdir.
  • Yengeç Kulesi: Bay Yengeç in yaptırdığı oteldir. Aslında Yengeç Restaurant'a çok kat eklenmiş halidir. Bir bölümde çıkmıştır.
  • Kaya Kasabası: Sünger Bob ve Patrick'in bir bölümde yanlış otobüse binip gittiği kasabadır. Bu kasabadaki yaratıklar her kelimenin sonunda dillerini çıkartıp "Pppppp!" diye ses yaparak anlaşırlar. Ve o bölümde eldiven dünyasına gitmişlerdir.
  • Eldiven Dünyası: Bikini Kasabası'nın Luna Parkı'dır. Birbirinin devamı olan iki bölümde gösterilmiştir. İçinde bir Roller Coaster vardır. Birbirinin devamı olun iki bölümün ilkinde bu Roller Coaster'a binmeye gitmiş ve sonunda korkularını yenmişlerdir. İkinci bölümde ise yanlış otobüse binip Kaya Kasabası'na gitmişlerdir.
  • Panayır: Sadece Sevgililer Günü bölümünde gösterilmiştir.
  Karakterler

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  Dizinin ana karakterleri. Soldan sağa; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.].  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), filmin ana karakteridir. Süngerbob'un soyadının Karepantalon olmsının sebebi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şort giymesidir. Gömleği ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dikkat çeker. Görenler önce peynir sansalar da o bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yaratığı olan [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Kendisi Bikini Kasabası'nın en gözde restoranında aşçıdır. Çok iyi burger yapar. Bikini Kasabası'nda herkes onu sever. Yengeç Restoranı'nda baş aşçıdır. Denizanası avlamaktan ve işte çalışmaktan hoşlanır. Birçok kupası vardır. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kareşortis adlı bölümde, Patrick ile beraber tesadüfen kayıp ülke Atlantis'in taşının yarısı kayıp değerli taşının diğer yarısını bulmuşlardır.Süngerbob aslında bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] fakat yapımcılar daha komik olsun diye süngerbobu bulaşık süngeri gibi yaratmışlardır.Ayrıca Sandy'den hoşlanır.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), bir kayanın altında yaşar ve oradaki [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dışındaki bütün [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kumdandır. Evini kendi yapmıştır. Yengeçburgeri çok sever. Patrick o kadar uyuşuktur ki hiçbir şey yapmama konusunda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kırmış ve kupa almıştır.[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Kareşortis adlı bölümde kayıp ülke Atlantis'in taşının yarısı kayıp değerli taşının diğer yarısını Sünger Bob'la beraber bulmuştur.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), sıkıcı, sessiz, uyumlu, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve servet için yaşayan biridir. Her zaman Sünger Bob ve Patrick'ten uzak kalır ve nefret eder. Yengeç Restoranı'nda kasiyer olarak çalışır. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çalmaktan, resim yapmaktan ve güneşlenmekten hoşlanır. Evinin odalarından biri kendi portreleriyle doludur. Her zaman Sünger Bob'un kötülüğünü ister fakat onun üzülmesine asla dayanamaz.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] başka şey düşünmeyen biridir. Her zaman para ile yaşar. Yengeç Restoranı'nın [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Her zaman Sünger Bob'u en iyi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seçmiştir (26 kez). Baş tutkusu para ve ardından gizli formülünün gizli kalmasını sağlamaktır.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gelip [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ev sahibi olduğu bir kürede yaşar. Başlığı olmadan suda [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alamaz. Evine sadece başında su dolu küre olan deniz canlıları girebilir. Baş tutkusu [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan gelmiştir ve işi maymunlara araç yapmaktır.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Sünger Bob'un evcil [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.].Sünger Bob onu çok sever. Arada bir tatsızlık olur ama yine de hemen barışırlar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kırıldığında hemen yenisi çıkar. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bölümünde kaçmıştır ama birçok tehlikeyle karşılaşan Gary yeniden evine (Sünger Bob'un evine) geri dönmüştür. Kitap okumayı çok sever (Uykuda adlı bölümde rüyasında kütüphanededir.). Aynı zamanda bozuk paraları mıknatıs gibi çekme özelliği vardır.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Sünger Bob'un [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] öğretmenidir. Onunla başı derttedir. Hep kaza yapar, Bayan Puff'ı kızdırır ve şişirir. Genelde Sünger Bob başarılı ama heyecanı yüzünden hiç [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] alamıyor.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Bayan Puff'ın kocasıdır ama o yakalanıp [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yapılmıştır.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ([Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]), minik [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] boyutta bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Tek gözlüdür ve dünyayı ele geçirmek ister. Bay Yengeç'in formülünü çalmakla hep uğraşır. Bay Yengeç'in en iyi arkadaşıyken en kötü düşmanı olmuştur. Bir bölümde Bay Yengeç'in annesine aşık olmuştur.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], bir [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]. Sheldon'un karısıdır. Hep [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], başarılı ve iyi tahmin yapan biridir.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Bay Yengeç'in kızıdır. Dans etmeyi çok sever ve süngerbob ' a kızmaktadır. Ancak aynı zamanda aşık olmaya başlamıştır.*
  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], hep [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] geliştirir. Güçlüdür ve akıllıdır. Oldukça yeteneklidir. Sahilde [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olarak görevlidir.

  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Sünger Bob filmindeki gerçek insan. Aslında o, SpongeBob SquarePants'in yaratıcısı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'dan başkası değildir. Stephen Hillenburg'un İlk Sünger Bob filminde görünüşüdür.
  • [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Bay Yengeç ve annesine zor zamanlarında yardım etmiştir. Yengeçburgeri ilk o tatmıştır.
  avatar
  Tuğçe
  Forum Çocuğu
  Forum Çocuğu

  Aktiflik :
  498 / 999498 / 999

  Ruh Hali : 17
  Mesaj Sayısı : 63
  Forum Puan : 84
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 04/08/10
  Yaş : 20

  Nickelodeon Geri: SüngerBob KareŞort

  Mesaj tarafından Tuğçe Bir Salı Ara. 07, 2010 3:56 am

  Kendisini çok seviyorum Very Happy

   Forum Saati Cuma Nis. 20, 2018 11:08 am