Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Bikini Bottom'un Sert Çocuğu Süngerbob :)

  Paylaş
  avatar
  NickNickNick
  Forum Çocuğu
  Forum Çocuğu

  Aktiflik :
  309 / 999309 / 999

  Ruh Hali : 21
  Mesaj Sayısı : 62
  Forum Puan : 102
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 08/08/10
  Yaş : 19
  Karakteri : Matthew Underwood

  ads Bikini Bottom'un Sert Çocuğu Süngerbob :)

  Mesaj tarafından NickNickNick Bir Çarş. Ağus. 18, 2010 9:49 pm

  en sevdiği arkadaşı= SüngerBob KareŞort, Nickelodeon kanalı için Stephen Hillenburg tarafından yaratılmış bir çizgi filmdir. SüngerBob Nickelodeon'da yayınlanmaktadır. Fakat bu çizgi film kanalı uyduda şifrelidir; sadece özel platformlar ile (Digiturk - D-Smart) izlenilebilmektedir. SüngerBob sadece alternatif olarak Cnbc-e Nickelodeon kuşağında hafta sonları uydudan ve karasaldan izlenilebilmektedir. İzlenim süresi 25 dakikadır.Nickelodeon'u ayakta tutan dizidir.

  Yerler
  Dizi, Bikini Bottom adında bir kasabada geçer. Bikini Bottom, Büyük Okyanus'tadır. Şehirde birçok yer vardır.
  Yengeç Restaurant: Bikini kasabasındaki bir fast food restoranıdır. Sahibi Bay Yengeç'tir. SüngerBob burada çalışır.
  SüngerBob Kareşort'un evi: Bir ananastır. Süngerbob Karepantalon ve Salyangoz Gary orada yaşarlar.
  Deniz Yıldızı Patrick'in evi: Büyük bir kaya parçasıdır. Kumdan odalar vardır. Ayrıca televizyon hariç (bir bölümde o da kumdandı) bütün eşyalar kumdandır. Bu evi Patrick kendisi yapmıştır.
  Squidward Dokunaç'ın evi: Kayadan yapılmış ahtapot kafasına benzeyen bir evi vardır. Squidward evinde genelde klarnet çalar. Dizide bütün ahtapotların evleri aynı görünümdedir. Squidward'un umursamaz bir tavrı vardır.
  Chum Bucket Restoranı: Sheldon Plankton'un restoranıdır. Kimse orada yemek yemez.
  Bayan Puff Sürücü Okulu: Sünger Bob'un ehliyet almaya çalıştığı fakat sürekli feci kazalar yapıp başaramadığı, Bayan Puff'ın bu durumdan bıktığı ve açtığına pişman olduğu sürücü okulu. Sünger Bob burada girdiği ehliyet sınavlarının hepsinde başarısız olmuştur.
  Bay Yengeç'in evi: Bay Yengeç'in evi çapaya benzer. Kızı Pearl ile yaşar.
  Bay Yengeç'in annesinin evi: Annesinin evi de Bay Yengeç'in evi gibi bir çapadır. Bay Yengeç'in annesi tek başına burada kalır.
  Bikini ormanı: Kasabanın ormanı. Ormanın cankurtaranı Bikini Kasabası'nın vücut geliştiricisi olan Istakoz Larry'dir.
  Barg'n Mart: Kasabanın marketi. Ucuza ürünler satar. Ayrıca Sünger Bob ile oranın kasiyeri arkadaştır. Ama kasiyer daha sonra onu görmeye tahammül edemez olmuştur.
  Uçan Hollandalı'nın gemisi: Kasabada hayalet Uçan Hollandalı'nın kaldığı gemidir. Yeşilimsi bir renkte olup, o gemiye ayak basan kişiler o gemide ebediyen çalışmak zorunda kalırlar.
  Bikini Kasabası hapishanesi: Kasabada suçluların kaldığı genelde suçlulara taş kırma ve yemek yapma cezası verilen hapishanedir.
  Squidward'ın annesinin evi: Tek bölümde çıkmıştır. Squidward'ın annesi ise 2-3 bölümde çıkmıştır.
  Sandy'nin evi: Sandy'nin evi bir akvaryuma benzer ve içi hava doludur. Sandy oradaki bir ağacın içinde yaşar. SüngerBob ve Patrick oraya girerken eşek dolu bir başlıkla girer.
  Kabuk Şehir: Sünger Bob ve Patrick'in kralın tacını almak için gittikleri yer ve tekgözün koruduğu yer.
  Sünger Bob'un amcasının evi: Sünger Bob'un amcasının evidir. Tek bir bölüm oraya gitmiştir.
  Sünger Bob'un annesi ve babasının evi Sünger Bob'un annesi ve babasının evidir. 5-6 bölümde çıkmıştır.
  Denizanası sahaları: Bikini Kasabası'nın yakınındaki yeşil alan. Bu sahada denizanaları bulunur. Sünger Bob ve Patrick sık sık oraya denizanası avlamaya giderler.
  Squillium'un evi: Squidward'ın çocukluk arkadaşıdır. Ancak Squidward'ın hayallari ile ünlü olmuştur. Evi tek bir bölümde çıkmıştır. 150 katlıdır.
  İhtiyar Jimkins'in evi: İhtiyar Jimkins'in tahtadan yapılmış evi. 3. bölümde çıkmıştır. Ayrıca yayınlanmaya 2007 yılında başlayan yeni bölümlerde de çıkmıştır.
  Sandy'nin roketi: Sandy'nin bir bölümde Aya gitmek için kullandığı rokettir.
  İhtiyar Jimkins'in tarlası: Tek bir bölümde çıkmıştır. Sünger Bob ve Patrick, uçaklarını denemek için oraya gitmişlerdir.
  Yengeç Kulesi: Bay Yengeç in yaptırdığı oteldir. Bir bölümde çıkmıştır.
  Kaya Kasabası: Sünger Bob ve Patrick'in bir bölümde yanlış otobüse binip gittiği kasabadır. Bu kasabadaki yaratıklar her kelimenin sonunda dillerini çıkartıp "Pppppp!" diye ses yaparak anlaşırlar. Ve o bölümde eldiven dünyasına gitmişlerdir.
  Karakterler  Dizinin ana karakterleri. Soldan sağa; Sandy, SüngerBob, Squidward ve Patrick.
  SüngerBob KareŞort: Filmin ana karakteridir. Süngerbob'un soyadının Karepantalon olmsının sebebi kare şort giymesidir. Gömleği ve kravatıyla dikkat çeker. Görenler önce peynir sansalar da o bir deniz yaratığı olan süngerdir. Kendisi Bikini Kasabası'nın en gözde restoranında aşçıdır. Çok iyi burger yapar. Bikini Kasabası'nda herkes onu sever. Yengeç Restoranı'nda baş aşçıdır. Denizanası avlamaktan ve işte çalışmaktan hoşlanır. Birçok kupası vardır. Atlantis Kareşortis adlı bölümde, Patrick ile beraber tesadüfen kayıp ülke Atlantis'in taşının yarısı kayıp değerli taşının diğer yarısını bulmuşlardır.Süngerbob aslında bir dir fakat yapımcılar daha komik olsun diye süngerbobu bulaşık süngeri gibi yaratmışlardır.Ayrıca Sandy'den hoşlanır.
  Patrick: Bir kayanın altında yaşar ve oradaki televizyon dışındaki bütün eşyalar kumdandır. Evini kendi yapmıştır. Yengeçburgeri çok sever. Patrick o kadar uyuşuktur ki hiçbir şey yapmama konusunda rekor kırmış ve kupa almıştır.Atlantis Kareşortis adlı bölümde kayıp ülke Atlantis'in taşının yarısı kayıp değerli taşının diğer yarısını Sünger Bob'la beraber bulmuştur.
  Squidward Dokunaç: Sıkıcı, sessiz, uyumlu, sanatkar, müzisyen, mimari ve servet için yaşayan biridir. Her zaman Sünger Bob ve Patrick'ten uzak kalır ve nefret eder. Yengeç Restoranı'nda kasiyer olarak çalışır. Klarnet çalmaktan, resim yapmaktan ve güneşlenmekten hoşlanır. Evinin odalarından biri kendi portreleriyle doludur. Her zaman Sünger Bob'un kötülüğünü ister fakat onun üzülmesine asla dayanamaz.
  Bay Yengeç: Paradan başka şey düşünmeyen biridir. Her zaman para ile yaşar. Yengeç Restoranı'nın patronudur. Her zaman Sünger Bob'u en iyi eleman seçmiştir (29 kez). Baş tutkusu para ve ardından gizli formülünün gizli kalmasını sağlamaktır.
  Sandy Cheeks: Karadan gelip maymunların ev sahibi olduğu bir kürede yaşar. Başlığı olmadan suda nefes alamaz. Evine sadece başında su dolu küre olan deniz canlıları girebilir. Baş tutkusu bilim ve Karete'dir. Teksas'tan gelmiştir ve işi maymunlara araç yapmaktır.
  Salyangoz Gary: Sünger Bob'un evcil salyangozudur.Sünger Bob onu çok sever. Arada bir tatsızlık olur ama yine de hemen barışırlar. Kabuğu kırıldığında hemen yenisi çıkar. Have You Seen Gary bölümünde kaçmıştır ama birçok tehlikeyle karşılaşan Gary yeniden evine (Sünger Bob'un evine) geri dönmüştür.
  Bayan Puff: Sünger Bob'un sürücü kursu öğretmenidir. Onunla başı derttedir. Hep kaza yapar, Bayan Puff'ı kızdırır ve şişirir. Genelde Sünger Bob başarılı ama heyecanı yüzünden hiç ehliyetini alamıyor.
  Bay Puff: Bayan Puff'ın kocasıdır ama o yakalanıp süs lambası yapılmıştır.
  Sheldon James Plankton: Minicik mikroskobik boyutta bir tir. Tek gözlüdür ve dünyayı ele geçirmek ister. Bay Yengeç'in formülünü çalmakla hep uğraşır. Bay Yengeç'in en iyi arkadaşıyken en kötü düşmanı olmuştur. Bir bölümde Bay Yengeç'in annesine aşık olmuştur.
  Karen Plankton: Bir bilgisayardır. Sheldon'un karısıdır. Hep bilge, başarılı ve iyi tahmin yapan biridir.
  Pearl Krabs: Bay Yengeç'in kızıdır.Dans etmeyi çok sever ve Süngerbob'a aşıktır.
  Cankurtaran Lary: Hep kas geliştirir. Güçlüdür ve akıllıdır. Oldukça yeteneklidir. Sahilde cankurtaran olarak görevlidir.
  Stephen: Sünger Bob filmindeki gerçek insan. Aslında o, Stephen Hillenburg'dan başkası değildir. Stephen Hillenburg'un İlk Sünger Bob filminde görünüşüdür.
  İhtiyar Jimkins: Bay Yengeç ve annesine zor zamanlarında yardım etmiştir. Yengeçburgeri ilk o tatmıştır.
  avatar
  Britney Spears
  Altın Üye
  Altın Üye

  Aktiflik :
  300 / 999300 / 999

  Ruh Hali : 27
  Mesaj Sayısı : 92
  Forum Puan : 138
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 04/08/10
  Yaş : 23

  ads Geri: Bikini Bottom'un Sert Çocuğu Süngerbob :)

  Mesaj tarafından Britney Spears Bir Çarş. Ağus. 18, 2010 9:50 pm

  Güzel Bilgi. Very Happy
  avatar
  Miley Cyrus
  Kids Jr. Fan!
  Kids Jr. Fan!

  Aktiflik :
  401 / 999401 / 999

  Ruh Hali : 26
  Mesaj Sayısı : 89
  Forum Puan : 125
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 04/08/10
  Yaş : 21

  ads Geri: Bikini Bottom'un Sert Çocuğu Süngerbob :)

  Mesaj tarafından Miley Cyrus Bir Çarş. Ağus. 18, 2010 9:56 pm

  Başlık güzel. İçerik Kötü.

   Forum Saati Çarş. Mayıs 23, 2018 1:19 pm