Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Rocket Power

  Paylaş
  avatar
  Nove
  Altın Üye
  Altın Üye

  Aktiflik :
  399 / 999399 / 999

  Mesaj Sayısı : 116
  Forum Puan : 214
  Rep Puanı : 1
  Kayıt tarihi : 04/08/10

  ads Rocket Power

  Mesaj tarafından Nove Bir Paz Ekim 17, 2010 9:08 pm

  Rocket Power Amerikan bir çizgi film. 16 Ağustos 1999'dan 30 Temmuz 2004'a kadar Nickelodeon'da yayınlanmıştır. Nickelodeon'un 20. yüzyılda yaptıklarının sonuncusudur.

  Konu

  Amaçları adrenalin yükseltmek ve tatmin olmak olan 4 gencin hikâyesi olan dizi, arkadaşlık ve adrenalin gibi iki alâkasız konuyu başarıyla harmanlıyor. Yetişkinlere yönelik bölümleri de bulunan Rocket Power, kaykaylarıyla, sörfleriyle, patenleriyle Ocean Shores kasabasının Rocket Plajı'nda yaşayan 4 sıkı dostun sıradışı hikâyesi. Yardımlaşma gibi eğitici önerilerle dahi dalga geçen dizi, Nickelodeon'un en sevilen çizgi dizilerinden biri. Yapım

  Rocket Power, Klasky-Csupo stüdyoları tarafından, popüler çocuk kanalı Nickelodeon için Nicktoons Network ile ortak hazırlanmıştır. Dizi bölümlerini Michael Daedalus Kenny, Dave Fontana, Ron Noble ve Steve Ressel yönetmektedir. Ocean Shores olarak anılan Santa Monica, Kaliforniya'da geçer. Animatörler, dizinin geçtiği yeri, var olan mekanın aynısını kağıda dökmeleriyle oluşturmuşlardır, bu da gerçekçilik hissini artırmaktadır. Karakterler

  Ana karakterler


  • Oswald "Otto" Rocket (Joseph Ashton), kolayca herşeyi kafasına takıp buna kendisini zorlayan ve oldukça da başarılı, mert bir sporcudur. Kendini beğenmiş davranışları ve short-sighted yargısı çoğu kez onu sıkıntıya sokmaktadır. Otto açılış temasında küpe takmış görünse de, dizide hiç takmamıştır. Otto okulda çok gayretli değildir ve bunu bir sonucu olarak sınıfta kalmıştır. Twister'ın en iyi arkadaşıdır. Extreme sporlarda en çok yönlü olan karakter ve de grubun baş fikir bulucusu ve lideridir.


  • Regina "Reggie" Rocket (Shayna Fox), Otto'nun kendinden iki yaş büyük olan ablasıdır.


  • Maurice "Twister" Rodriguez (Ulises Cuadra; Gilbert Leal), Otto'nun en iyi arkadaşı ve iş çevirmede bir "daredevil"dir. Kameraman olmak istemektedir. Gerçek ismiyle çağırılmaktan nefret eder. Çoğu kez abisi Lars tarafından kızdırılırken görülür. Grubun en akılsız üyesi olma ünü onun kusurlarından biridir. Twister sokak kızağı, kaykay ve patende en iyisidir.


  • Samuel "Squid" Dullard (Gregory Sobosinski; Sam Saletta; Gary LeRoi Gray; Sean Marquette; Mike Lane), bir Hutchinson, Kansaslıdır.Lâkabı Çaylak'tır.
  Televizyon filmleri [değiştir]

  Ana maddeler: Rocket Power: Race Across New Zealand, Rocket Power: Island of the Menehune, ve Rocket Power: The Big Day
  Diğer bir televizyon filmi ise diziye bağlı olarak yapılan Reggie's Big (Beach) Breaktir. Bir bahar molosı tipinde sporları ve müzikli sahil festivalini konu alır. Film Nickelodeon'da Temmuz 2003'te yayınlanmıştır.Otto Nicktoons: Pirate Planet'da oynanabilecektir. Rocket Power Medya

  A Rocket Power Golden Book; Rocket Power: Beach Bandits (NGC, PS2, GBA) Rocket Power: Dream Scheme (GBA) ve Rocket Power: Zero Gravity (GBA) gibi diğer video oyunlarıyla birlikte yapılmıştır.Otto ve Reggie Nickelodeon oyunu Nickelodeon Party Blast'da oynanabilir karakterlerdir. Otto Nicktoons Racing ve Nicktoons: Freeze Frame Frenzy'de de onanabilir bir karakterdir. Reggie ise bilgisayar için olan Nicktoons Basketball'da oynanabilir bir karakterdir.

   Forum Saati Cuma Ağus. 18, 2017 1:28 am