Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Nickelodeon ve MTV neden yok?

  Paylaş
  avatar
  Perfect
  Moderatör
  Moderatör

  Aktiflik :
  700 / 999700 / 999

  Ruh Hali : 78
  Mesaj Sayısı : 233
  Forum Puan : 416
  Rep Puanı : 3
  Kayıt tarihi : 30/07/10

  ads Nickelodeon ve MTV neden yok?

  Mesaj tarafından Perfect Bir Paz Ağus. 01, 2010 4:56 pm

  Nickelodeon ve MTV neden yok?

  Digitürk, Nickelodeon ve MTV Türkiye kanallarının platformlarından yayın yapamamasının fiili ve hukuki gerekçelerini açıkladı.

  [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ile MCD Görüntülü Yayın Program ve Film Hizmetleri A.Ş arasında imzalanan ve [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] logolu televizyon kanalının taşınmasına dair sözleşmenin 22 Mayıs 2010 tarihinde, Müzik [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Video Prodüksiyon A.Ş arasında imzalanan ve MTV [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] logolu televizyon kanalının taşınmasına dair sözleşmenin de 22 Mayıs 2010 tarihinde sona erdiği belirtilerek, `Nickelodeon ve MTV Türkiye kanalları ile mevcut sözleşmelerimizi hukuki bir hakkı kullanarak ve hukuka uygun olarak sona erdirmemizden daha doğal bir hakkımız yoktur diye düşünüyoruz. Bu arada kamuoyunun bilgilenmesi açısından şu konuyu da belirtmekte yarar görüyoruz. Nickelodeon ve MTV Türkiye logolu televizyon kanallarının `asıl hak sahibi` olan Şirket MTV Networks Europe isimli merkezi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]`da bulunan bir şirkettir.
  MTV Networks Europe, Nickelodeon ve MTV Türkiye kanallarının, markasının ve lisan hakkının uluslararası hak sahibi bir şirket olarak değişik ülkelerde bu kanalı yerel şirketlerle işbirliği yaparak izleyicilerine sunmaktadır. MTV Networks Europe`un, ülkemizdeki iş ortağı [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve Müzik A.Ş ile arasındaki sözleşmelerin biteceğini ve bundan sonra hakların kendilerinde olduğunun bize bildirilmesinden sonra da Digitürk olarak asıl hak sahibinin bu iradesinin bundan sonraki yayın dönemlerinde nasıl oluşacağını bilmediğimiz için yeni dönem için `Asıl Hak Sahibi` olan MTV Networks Europe Şirketinin ülkemizdeki yeni yapılanmasına göre hareket etmemizin hem hukuki açıdan hem de fiilen daha doğru bir karar olduğunu düşünüyoruz. MTV Networks Europe ile MCD/Müzik A.Ş arasında halihazırda var olan ve yargılama aşamasında olan hukuki sorun konusunda Mahkemelerin vereceği kararı beklememenin her açıdan doğru olduğunu düşünüyoruz` denildi.
  MTV Europe Network Şirketinin [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] nezdinde de hukuki girişimlerde bulunduğunu ve asıl hak sahibi olduğu yayınlarının RTÜK mevzuatına aykırı olarak sürdürüldüğünü yolundaki şikayetlerini RTÜK`e bildirmiş olduğunu öğrendikleri belirtilen açıklamada, `Hakkında RTÜK`de yayının teknik olarak kime ait olduğu ve nereden yapıldığı konusunda tartışma, soruşturma ve şikayet yapılan bir yayını platformumuzda taşımamanın hukukun emrettiği bir çözüm olduğunu düşünüyoruz. Digitürk, iki şirket arasındaki hukuki sorunlar çözülmeden ve yapılan yayının RTÜK mevzuatına uygun bir yayın olduğunun yargı ve idari kararlarla sabit olduğunu tespit etmeden bu olayda taraf olmayı istememektedir. Söz konusu televizyon yayını hakkında hukuki ve idari soruşturmaların tamamlanması sonrasında Nickelodeon kanalını ve MTV Türkiye yine izleyicilerimize ulaştırmak elbette Digitürk`ü mutlu edecektir` görüşlerine yerverildi.
  avatar
  Maria
  Forum Çocuğu
  Forum Çocuğu

  Aktiflik :
  200 / 999200 / 999

  Mesaj Sayısı : 55
  Forum Puan : 83
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 29/07/10

  ads Geri: Nickelodeon ve MTV neden yok?

  Mesaj tarafından Maria Bir Paz Ağus. 01, 2010 4:57 pm

  Olsun. D-Smart'da açık. Gayet de güzel bölümler veriliyor. Smile

   Forum Saati C.tesi Mayıs 26, 2018 7:58 pm