Kids Jr.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Crysis Demo Showsb10
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Crysis Demo

  Garfield
  Garfield
  Güvenlik
  Güvenlik

  Aktiflik :
  Crysis Demo Left_bar_bleue390 / 999390 / 999Crysis Demo Right_bar_bleue

  Mesaj Sayısı : 150
  Forum Puan : 369
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 30/07/10

  ads Crysis Demo

  Mesaj tarafından Garfield Bir Ptsi Ağus. 02, 2010 4:04 pm

  Crysis
  18 aylık bir beklemeden sonra Crysis artık bizimle. 27 Ekim`de demo versiyonu oyunseverlere sunulan oyunun tam sürümünü satın almak için biraz daha beklemek zorundayız.
  Crytek isimli Türk üreticinin grafik motoruna sahip olan bu oyuna FPS sınıfının en iyileri arasına kesin girecek gözü ile bakılıyor ki bu firmanın daha önce de FarCry isimli oyunu yarattığı ve satış rekorlarına imza attığını biliyoruz. Bu yüzden oyuna güvenimiz daha da artıyor.
  Demo ile ilgili ilk görüş:
  Single Player(Tek kişilik) olan bu demo versiyon da 3 adet bölüm sunulmuş sadece.
  Oyun bir radyo telsizinden gelen yardım çağrıları ile başlıyor. Bir kadın sesi Kuzey Kore`nin elinde bulundurduğu bir adada kayalıkların altında bir şeyler bulduk diyor. Tarih ise 7 Ağustos 2020`yi göstermektedir. Radyo konuşmaları devam ederken ekranda belirli belirsiz canlılar gözükmektedir. Ki bu canlılar bir çeşit uzaylı yaratığa çok benzemektedir. Bu konuşmanın sonrasında ekran kararır ve "7 gün sonra" ibaresi belirir... C-17 nakliye uçağı kayalıklı bir adanın üstünde ilerlemektedir. Elit bir birlik olan Raptor takımı giydikleri nano-teknolojik giysileri ile göreve hazır durumdadır. Takım ise lider Prophet, Avustralyalı Psycho, Jester ve Aztec`ten oluşuyor. Ve son olarak yönettiğimiz karakter Nomad var. Oyun takımın C-17 nakliye uçağından 30.000 feet yükseklikten atlaması ile başlıyor. Görev ise: Paraşüt ile adaya inmek ve adada mahsur kalan bilim takımını kurtarmak.

  Crysis Demo 931665_20071026_embed001

  Serbest düşüş oldukça iyi bir deneyim. Kendinizi gerçekten 30.000 feet yüksektlikten düşüyor gibi hissediyorsunuz. Paraşütler tam açılırken nedense bir sorun ile karşılaşıyorsunuz ve paraşütünüz tam açılmıyor. Ve takımdan ayrı olarak sahile yakın bir yerde suya düşüyorsunuz. Neyse ki giymiş olduğunuz kıyafet size fazla zarar gelmesini engelliyor. Sahile kadar yüzdükten sonra Jester ile bağlantı kuruyor ve yerlerinizi bildiriyorsunuz. Bu bölüm bir öğrenim bölümü olarak da görülebilir. Temel hareketleri ve oyunun incelikleriniz öğrenerek antreman yapmanıza imkan tanınıyor. Atlama, zıplama, sürünme gibi özelliklerin yanında gece görüş özelliğini de öğreniyorsunuz. Susturuculu silahları kullanarak kayalığın üstünde nöbet tutan Kuzey Kore`li askeri etkisiz hale getiriyorsunuz. Ve dürbünü kullanarak askerlerin devriyesini izliyorsunuz. İsterseniz bu askerleri de etkisiz hale getirebilirsiniz veya bu devriyeyi es geçebilirsiniz. Kıyafetinizin size sağladığı avantajlardan birisi de kusursuz bir kamuflaj. Bu sayede düşmanın dibine kadar yaklaşıp otomatik silah ile işlerini bir kaç saniye içerisinde bitirebilirsiniz.
  Jester ile bağlantı kurulduktan sonra diğer hedef Aztec`e yardım etmek. Paraşütü bir ağaca takılı durumda ve askeri devriyenin çok yakınında bir yerde kurtarılmayı bekliyor. Ve ayrıca o bölgede başka bir şey daha var. Aztec`e ulaşmaya çalışırken onun çığlıklarını duyarak olay yerine yetişmeye çalışıyorsunuz. Ancak çok geçtir. Aztec ölmüştür. Ayrıca Kuzey Koreli askerler de ölmüştür. Orada oyalanmak için zaman yoktur çünkü Prophet Aztec`in nano elbisesindeki otomatik imha modunu açmıştır. Siz ise yolunuza devam etmeli ve diğer buluşma noktasına doğru hızla hareket etmek durumundasınızdır.

  Crysis Demo 931665_20071026_embed002

  Gece yapmış olduğunuz paraşütle atlama görevinden sonra artık yeni bir gün yavaş yavaş doğmaktadır. Karışık düşünceler içerisinde GPS`in size gösterdiği yeni buluşma noktasına doğru ilerlemektesinizdir. Bu noktaya ulaşmak için 2 seçeneğiniz vardır. İsterseniz Kuzey Koreli askerlerin arkasından yolu uzatarak dolaşmak isterseniz de heyecanlı savaş alanının ortasından geçmek. Crysis`in en güzel özelliklerinden birisi de bu. Bir noktaya ulaşabilmek için birden fazla seçeneği size sunuyor. Birden fazla yol ile daha fazla heyecan yaşayabiliyorsunuz. Örneğin bir köye gidip bir pickup araba alıp hızla noktaya ulaşmaya çalışabilirsiniz. Ancak yol askerler tarafından kesilmiştir ve siz pickup`tan dışarı atlayıp askerlerin üzerine doğru gitmekte olan aracınızın benzin tankına ateş ederek onu barikatın tam önünde patlatabilirsiniz. Bu sayede yolunuz açılmış olur.
  Bir çok askeri koruma noktasından başarı ile geçtikten sonra ikincil göreviniz olan düşman yönetim merkezine ulaşıyorsunuz. İsterseniz hızlı bir şekilde buluşma noktasına ilerleyebilirsiniz. Ve takımınızın keşfettiği ve kurtarmak için gönderildiğiniz bilim takımı tarafından verilen işarete ilerleyebilirsiniz. Bu işaret ormanın içerisinde başıboş bir şekilde duran bir teknenin içerisinden gelmektedir. Takım arkadaşlarınız teker teker çıldırmaya başlamıştır. Ve hemen ardından dünyadan olmadığını belli eden bir çığlık ortalığa yayılır yer sarsılmaya başlar. Ve büyük mekanik bir şey ağaçların arasından çıkar. Jester`ı alır ve fırlatır. Siz de hemen arkasından koşarsınız ancak çok geçtir. Jester`ın ölü bedeni belirlenmiştir. Ve Prophet otomatik imha modunu devreye sokar...
  Demo bu şekilde sona eriyor. Ancak oyunu oynamak oldukça eğlenceli.
  Önemli! Oyunun tam olarak çıkacağı tarih ise 15 Kasım 2007`dir.
  Sistem gereksinimleri:

  • Windows XP veya Windows Vista,
  • 2.8 GHz veya daha hızlı (XP) veya 3.2 GHz veya daha hızlı (Vista) işlemci,
  • 1.0 GB RAM (XP) veya 1.5 GB RAM (Vista),
  • 256MB ekran kartı,
  • 12GB sabit disk boş alanı,
  • DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
  • Ayrıca DirectX 10.0 desteği ile çok daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.
  Crysis Demo Hideleme[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Crysis Demo Hideleme

   Forum Saati C.tesi Ekim 31, 2020 9:29 am