Kids Jr.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''  Showsb10
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''

Bobo
    Bobo
    Altın Üye
    Altın Üye

Aktiflik :
    ''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''  Left_bar_bleue400 / 999400 / 999''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''  Right_bar_bleue

Forum Puan : 304
    Rep Puanı : 0

ads ''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''

Mesaj tarafından Bobo Salı Ağus. 17, 2010 10:28 pm

''Dünya ve Avrupa'nın en büyüklerinden..''
    Fenerbahçe "5'i 1 yerde" imzaları attırdı.. Yeni transferler Niang, Stoch, Dia, Caner ve İlhan toplu törende sarı lacivertli kulübü övdü..

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
    Fenerbahçe
    HABER İLE İLGİLİ RESİM GALERİSİ

Fenerbahçe'den imza şov
    Fenerbahçe, daha önceki yıllardan farklı olarak bu sezon transfer ettiği futbolculara toplu olarak imza töreni yaptı.

Bu sezon transfer edilen Mamadou Niang, Miroslav Stoch, Issiar Dia, Caner Erkin ve İlhan Eker, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında imza töreni ile resmen sarı lacivertli oldular.

AYKUT KOCAMAN

FUTBOLCULARA TEK TEK YORUM..
    İmza törenine katılan teknik direktör Aykut Kocaman, sarı-lacivertli kulüpte hem sportif direktör, hem de teknik sorumlu olarak görev yapması nedeniyle bazı şeyler için zaman bulamadıklarını söylerken, ''Yoğun tempomuz, yeni oyuncularımızı tek tek sizlere tanıtabilmemize olanak vermedi'' dedi.

Kocaman, daha sonra her yeni transferler için ayrı ayrı bilgilendirmelerde bulundu.

İlk transferleri İlhan Eker'le söze giren Kocaman; "Kendisi ilk transferimiz oldu. Gençlerbilriği'nde uzun dönem takım kaptanlığı yaptı. İstikrarlı ve başarılı bir oyuncu. İstediğim bir transferdi ve başarılı olacağına inandığım bir oyuncu. Umarım hayırlı ve faydalı bir transfer olur" dedi.

Daha sonra Stoch'a geçen Kocaman, Twente maçlarında hafızalara kazındığını belirttiği oyuncunun, gelecek vaad ettiğini ifade ederek; "Bugünün futboluna çok uygun bir oyuncu. Çok şey beklediğimiz, büyük umutlarla transfer ettiğimiz biri. Umarım başarılı bir transfer olur, buna uygun olduğuna inanıyorum" dedi.

Stoch'tan sonra Caner'e geçen Kocaman, "Ülkemizin yetiştirdiği önemli oyunculardan biri. Caner'in önü çok açık. Milli takım seviyesinde bir oyuncu. Solda hem geride hem de ileride oynayabiliyor. Bizi tercih ettiği için teşekkür ediyoruz. Önümüzde Caner ve bizim içim iyi bir dönem var. Başarılı ve disiplinli çalışmalarıyla yükselen kariyerini daha da ileri seviyeye taşıyacağına inanıyorum" dedi.

Daha sonra Issiar Dia hakkında görüş belirten deneyimli teknik adam, "Son dönemde Fransa'da çıkışa geçmiş bir oyuncu. aynı Stoch gibi, bugünün futboluna son derece uygun bir isim. Yüksek dripling gücüne sahip. Bu özelliklerinden her maç yararlanacağımızı düşünüyoruz.. Bunları sahaya yansıtacağına inanıyorum" dedi.

Son olarak, son transferleri Niang'ı değerlendiren Kocaman, genç oyuncuları arasına tecrübeli bir futbolcuyu kattıklarını ifade ederken;
    "Niang'ın aramıza katılması uzun bir süreçte gerçekleşti. İstikrarlı ve gol yüzdesi yüksek bir oyuncu. Umarım bizde de aynı performansı sergiler ve takımımıza katkı sağlar. Transferde hatalar olabilir ama hata oranını düşüerecek bir isim olduğuna inanıyoruz" dedi.

Kocaman daha sonra futbolcularıyla birlikte, soru - cevap kısmında yöneltilen sorulara yanıt verdi.

"HEPSİYLE İLGİLENİYORDUK"
    Kocaman, Stoch'da çıkan "G.Saray ilgileniyordu, Fenerbahçe sonradan müdahil oldu" vb. spekülasyonların ardından, Dia ve Niang'ın da istenilen oyuncular olmadığı ve son dakikada bu isimlere yöneldiği iddialarının sorulması üzerine şu yanıtı verdi;
    "Söyleneneler üzerinde konuşuyoruz, kulüplerdeki en büyük sıkıntımız da bu. Enejrjimizi boşa harcıyoruz bu nedenle. Bu genel bir eleştiri. Her transfer içinde bir takım süreçler barındırır. Buradaki tüm oyuncular yurtdışı ve yurtiçinde bilinen isimler. Dolayısıyla, kulüplerde ihtiyaçlar düşünülürken, oyuncular arasında temel farklılıklar masaya yatırılıp isme karar verilir. Bu her kulüpte aynı şekilde ilerleyen bir süreçtir. Bundan sonra da bazen oyuncu ile anlaşırsınız kulüple anlaşamazınız, ya da tersi olur.. Bu transferler için konuşayım, hepsi tanıdığımız ve üzerine düştüğümüz isimlerdi. Ama farklı seçenekler de vardı tabii ki. Ancak bu oyuncularla anlaşmaktan dolayı son derece mutluyuz. Belki Aralık'tan beri Stoch'la ilgileniyoruz ama Niang'la nisandan beri veya mayıstan beri Dia da olabilir. Bu süreç önemli değil, hepsi kalite olarak bilinen oyuncular sonuçta".

TRANSFERDEKİ YENİ ZİHNİYET..
    "Transfer devam edecek mi ve yine aynı tip mi oyuncular alınacak?" sorusuna ise Kocaman;
    "Transfer son gününe kadar devam eder. Devam etmelidir de, bu bir süreç. Ama son dönemde en büyük özeliklerimizden veya zihniyetlerimizden biri, pozisyonlarında başarılı olan ve başarı vaad eden, bugünde değil gelecekte de takımımızda rol alabilecek yeterliliği yüksek oyuncuları almaktı. Bu dönem buna uygundu. Ama biçimlendiremeyiz bunu. Yine de genel düşüncemde, bugün ve yarında rol alacak ana aktröleri seçmek var" dedi.

-FUTBOLCULAR-

NIANG: "DÜNYA VE AVRUPA'NIN EN ÖNEMLİ KULÜPLERİNDEN BİRİ.."
    Futbolcuların açıklamaları ve soru - cevap kısmında ise ilk sözü alan Niang olurken, transferini yorumladı.

Yıldız futbolcu; "Çok zorlu bir transfer sürecinin ardından burdayım. İki taraf için de kolay olmadı ama sonunda mutlu sona ulaştık. Özellikle başkan, antrenörüm ve yönetimle uzun konuşmalar yaptım. İkna süreci ardından bu transfer gerçekleşti. Dünya ve Avrupa'nın en önemli kulüplerinden birini seçtim. Bu süreç sonrası Fenerbahçe'de olmaktan çok mutluyum. Taraftar ve şampiyonluk için elimden geleni yapacağım" dedi.

Niang daha sonra Marsilya'dan ayrılma sürecinin zor olup olmadığı sorusuna yanıt verirken;
    "Marsilya taraftarının üzgün olduğunu biliyorum ama terchime saygılı olduklarını biliyorum. 5 yılım orada geçti ve kararı vermek kolay olmadı, ben de ayrılırken onlar gibi üzüldüm. Ama Fenerbahçe'deki yeni kariyerim, yeni hedefler ve heyecan da beni mutlu etti. Kalbimin bir bölümü orada kalacak elbette. Ancak Marsilya büyük bir kulüp ama Fenerbahçe'de büyük bir kulüp, bu nedenle tercihimi Fenerbahçe'den yana kullandım" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Niang, tribünden izlediği Antalyaspoor maçı ardından takım hakkındaki düşüncesi ve formayı kapıp kapmayacağı hakkındaki soruyu Dia'ya bıraktı.

DIA: "F.BAHÇE'DE OLMAK, DÜNYA FUTBOL SAHNESİNDE YER ALMAK.."
    Daha sonra söz alan Dia ise "Ben de Niang gibi, bu büyük kulübün bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Avrupa'nın ve dünyanın en büyük kulüplerinden birine geldim. Fenerbahçe'de yer almak dünya futbol sahnesinde de yer almaktı benim için, bu nedenle bu kararı verdim.. Çok mutluyum, takım için elimden geleni yapacağım" dedi.

Dia tribünden izlediği Antalyaspoor maçı ardından takım hakkındaki düşüncesinin ve fOrmayı alıp almayacağının sorulması üzerine ise "Çok güzel bir karşılaşma oldu. Ben de formayı almak için geldim. Takıma elimden gelen katkıyı sağlamak için çalışacağım ve formayı alırsam da oynayacağım" dedi.

CANER: "TÜRKİYE VE DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜPLERİNDEN BİRİ.."
    Dia'dan sonra söz alan Caner ise "Benim için Türkiye ve dünyanın en büyük kulüplerinden birine geldim. Yurtdışında oynadıktan sonra böyle bir tercihte bulundum. Çok doğru bir karar verdiğime inanıyorum. Umarım kendim ve Fenerbahçe için de hayırlı olur" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'ye dışarından bakıp şimdi içinde olduğu ve ne farklar gördüğünün sorulması üzerine ise Caner; "Dışarıdan da büyük bir kulüptü, şuan da büyük bir kulüp. Fark olduğunu düşünmüyorum" yorumunda bulundu.

STOCH: "ARALIK'TAN BERİ.."
    Miroslav Stoch ise "Günümüzde özellikle transfer çok zorlu ve uzun bir süreç. Fenerbahçe benimle 2009 aralık ayında temasa geçti ve o dönemden bu döneme transfer geçekleşti. Bu kulübe geldiğimden beri çok mutluyum. Ayrıca Fenerbahçe'nin benimle ilgilendiğini öğrendim andan itibaren de mutluyum. Ben de arkadaşlarım gibi elimden gelenin en iyisini yapmak ve bu kulüpte başarılara imza atmak istiyorum" dedi.

Stoch, Antalyaspor maçı ve kendi performansının sorulması üzerine ise
    "Maça iyi başladık, oyunu en başta kontrol ettik. Belki daha da fazla gol bulabilirdik. Ama sezonun başlangıcı için son derece iyi bir performans koyduk. Benim açımdan da genel olarak iyiydim. Başta biraz sinirliydim ama sonradan güvenim yerine geldi. Daha da iyi olmak için çalışacağım" dedi.

İLHAN EKER: MUTLU VE GURURLUYUM
    Daha sonra söz alan İlhan Eker ise "Böyle büyük bir camiada olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Umarım her şey gönlümüzce olur ve başarılı oluruz. Takımıma inşallah elimden geldiğince faydalı olurum" diye konuştu.

İlhan, takımın fazla kart görmesi hakkındaki bir soruya ise "Sezona başladığımızda Aykut hocamız bizden kart konusunda dikkatli olmamızı istedi. Oyuna başlamadan önce de arkadaşlarla konuşuyoruz, eksik kalmamak için. G.Saray ve Young Boys maçlarında eksik kaldık. Bu bizi etkiledi. Futbolda bunlar olabiliyor. Artık daha dikkatli olmaluyız çünkü 11'e 10 kalmak etkiliyor bizi. Ama istek, arzu ve maçın gerginliği de bunu etkileyebiliyor" dedi.

Oyuncular daha sonra kendilerini Fenerbahçe’ye bağlayan sözleşmelere imza attı. Fenercell ve Fenerbahçe Kartları takdim edilen oyuncular, toplu fotoğraf çekiminde kartlarla poz verdi.

İmza töreni sonrası oyuncular Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Maraton tribünü girişinde bulunan Fenerium’da taraftarla buluştu. Bir süre mağazada taraftarların satın aldığı lisanlı ürünleri imzalayan ve birlikte resim çektiren oyuncular, ardından Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapılacak antrenman için stadyumdan ayrıldı.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 8:42 pm