Kids Jr.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Rocky Showsb10
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

  Rocky

  rocky4
  rocky4
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Aktiflik :
  Rocky Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Rocky Right_bar_bleue

  Ruh Hali : 19
  Mesaj Sayısı : 3
  Forum Puan : 7
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 19/08/10
  Yaş : 26

  ads Rocky

  Mesaj tarafından rocky4 Bir Perş. Ağus. 19, 2010 7:50 pm

  Rocky, ilki 1976'da çekilen, 6 filmden oluşan bir sinema filmi serisidir. Başrolde, senaryosunu da yazan Sylvester Stallone oynadı. Sylvester Stallone senaryosuyla birçok yapım evi ve prodüktöre başvurmuştur, içlerinden bazıları senaryoya ilgi duysada Stallone'un başrolde kendisinin oynaması şartına sıcak bakmamıştır. En sonunda yanlışlık eseri bir yapımcı Stallone'u kabul etmiştir. Yapımcı Stallone'u oynadığı The Lord's of Flatbush adlı filmdeki rol arkadaşı Perry King zannedip Rocky rolünü kendisine vermiştir, böylece kendisini büyük başarı ve şöhrete taşıyacak olan yolun kapısı küçük bir yanlışlıklada olsa açılmıştır. Filmde yoksul ve kimsesiz bir boksör olan Rocky Balboa (karakter)inin yaşam hikâyesi anlatılır. 1977'de aday olduğu 10 daldan en iyi film, en iyi yönetim ve en iyi kurgu dallarında 3 Oscar almıştı.
  "Rocky", 2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.[1]
  Philadelphia'lı bir işçinin (Sylvester Stallone), iş dışı zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilerek kısa zaman içinde dünya şampiyonluğuna kadar giden yolda başından geçenleri konu alan film, aynı zamanda Rocky'nin Adrian'la olan aşkını ve antrenörü Mickey ile olan baba/oğul yakınlığındaki ilişkisini de çok başarılı sunuyor seyirciye.
  Rocky filmi Muhammed Ali Clay'in box maçlarından esinlenerek oluşturulmuştur. İlk filmde Rocky'nin rakibi olan siyahi Boksör (Apollo Creed) aslında Muhammed Ali Clay dir
  Oyuncular

  Sylvester Stallone .... Rocky Balboa: Yarı profesyonel boksör.(Rocky Marciano'dan esinlenmiştir.)
  Talia Shire .... Adrian Pennino: Rocky'nin sevgilisi.
  Burt Young .... Paulie Pennino: Adrian'nın abisi.
  Carl Weathers .... Apollo Creed: Rocky'nin dünya ağırsiklet boks şampiyonu rakibi. Gerçek yaşamda Muhammad Ali'den esinlenmiştir.
  Burgess Meredith .... Mickey Goldmill: Rocky'nin antrenörü.

   Forum Saati Paz Ekim 25, 2020 4:29 pm